dijous, 1 de juny de 2017

JA TENIM GUANYADORS!

Aquests són els microrelats guanyadors del V Concurs de Microrelats del Museu Marítim de Barcelona

CATEGORIA A (2005-2007)

1. Yo, el iceberg (Blue Rain)
    Carla Verdejo Catalán 
2. Les memòries del Titanic (Mandarina)
     Emma Corral da Silva
3. El vaixell insubmergible (Artiom)
    Artiom Baranguer Serrano

CATEGORIA B (2002-2004)

1. Detrás de la imagen (Cacao Soluble)
     Mary-Sol Fiallos Rodríguez
2. El Titanic i els nàufrags del S. XXI (Startron)
    Iker Martos Juan
3. Rumors que corren dintre al mar (M'he aquivocat)
    Oriol Fité Blanch

 
CATEGORIA C (Majors de 16 anys)

1. Sentit i sensibilitat (Hannah)
     Mercè Piera Fernández
2. El buque de los sueños (Kat)
    Katerina Milla Balada
3. Gel (Crio)
    Emma Martí Casas

Enhorabona a tots i totes els/les guanyadors/es! 
I gràcies a tots i a totes per participar, el jurat ha tingut una feina molt difícil per escollir només tres microrelats guanyadors de cada categoria.

L'entrega dels premis es farà  divendres, dia 16 de juny, a les 18:00 hores, al pailebot Santa Eulàlia, al Moll de Bosch i Alsina (Moll de la Fusta), al costat de la Rambla de Mar. En cas de superar el número de places disponibles al pailebot, l'entrega es traslladarà al Museu Marítim de Barcelona (NOVA ENTRADA, per la Plaça Portal de la Pau, s/n)


Recordeu que, per assistir, ens heu de fer arribar una petició a lopezdmq@mmb.cat, indicant el número de persones que sereu! 

----------------------------------------------------------------

¡YA TENEMOS GANADORES!

Estos son los microrelatos ganadores del  IV Concurso de Microrelatos del Museu Marítim de Barcelona


CATEGORÍA A (2005-2007)

1. Yo, el iceberg (Blue Rain)
    Carla Verdejo Catalán 
2. Les memòries del Titanic (Mandarina)
     Emma Corral da Silva
3. El vaixell insubmergible (Artiom)
    Artiom Baranguer Serrano

CATEGORÍA B (2002-2004)

1. Detrás de la imagen (Cacao Soluble)
     Mary-Sol Fiallos Rodríguez
2. El Titanic i els nàufrags del S. XXI (Startron)
    Iker Martos Juan
3. Rumors que corren dintre al mar (M'he aquivocat)
    Oriol Fité Blanch

 
CATEGORÍA C (Majors de 16 anys)

1. Sentit i sensibilitat (Hannah)
     Mercè Piera Fernández
2. El buque de los sueños (Kat)
    Katerina Milla Balada
3. Gel (Crio)
    Emma Martí Casas

¡Enhorabuena a todos y todas los/las ganadores/as! 
Y gracias a todos y a todas por participar, el jurado ha sudado tinta para poder escoger únicamente tres microrelatos ganadores de cada categoría.

La entrega de premios se celebrará el viernes, día 16 de junio, a las 18:00 horas, en el pailebote Santa Eulàlia, en el Moll de Bosch i Alsina (Moll de la Fusta), al lado de la Rambla de Mar. En caso de superar el número de plazas disponibles en el pailebote, la entrega se trasladará al Museu Marítim de Barcelona (NUEVA ENTRADA, por la Plaza Portal de la Pau, s/n)



Recordad que, para asistir, nos tenéis que enviar una petición a lopezdmq@mmb.cat, indicando el número de personas que seréis

2 comentaris:

  1. Enhorabona als guanyadors!!!

    Publicareu també els finalistes?

    ResponElimina
    Respostes
    1. Bon dia,
      Sí, ja hem publicat un post amb els finalistes de les tres categories. Ho hem fet aquest matí!

      Elimina

Comenta