dijous, 8 de juny de 2017

ELS FINALISTES / LOS FINALISTAS

Us recordem que la cerimònia d'entrega de premis tindrà lloc aquest divendres, dia 16 de juny, a les 18:00h, a bord del pailebot Santa Eulàlia. Encara esteu a temps d'apuntar-vos, si és que no ho heu fet ja! Només cal que ens envieu un missatge a lopezdmq@mmb.cat, indicant el vostre nom i pseudònim emprat al concurs, i número d'acompanyants.

Os recordadmos que la ceremonia de entrega de premios se celebrará el próximo viernes, día 16 de junio, a las 18:00h, a bordo del pailebote Santa Eulàlia. ¡Todavía estáis a tiempo de apuntaros, si es que no lo habéis hecho ya! Tan solo tenéis que enviarnos un mensaje a lopezdmq@mmb.cat, indicando vuestro nombre y el pseudónimo empleado en el concurso y el número de acompañantes.

Mentrestant, aquí teniu el llistat amb els relats finalistes de les tres categories.
Només podíem entregar tres premis per categoria però, com podreu comprovar, aspirants n'hi havien molts. El jurat va haver de fer front a una tasca molt complicada!

Mientras tanto, aquí tenéis la lista de los relatos finalistas en las tres categorías. 
Solo podíamos entregar tres premios por categoría pero, como podréis comprobar, aspirantes hubo muchos. ¡El jurado tuvo que hacer frente a una empresa muy complicada!

CATEGORIA A (2005-2007)

QUINA MALA SORT (NO GOT NAME)
Javir Ortiz Ibáñez
LA MEVA POLSERA BLAVA (POLLOPAPA)
Ibai Fernández Olmos
LLÀGRIMES A L'AIGUA (AOHNIA)
Ainhoa Casado Cano
I... PASSARÀ? (ATRAM)
Marta Fernández González
L'ENFONSAMENT DE L'INDESTRUCTIBLE (ENERI)
Marina Benítez Frutos
LA MEVA HISTÒRIA AL TITANIC (DESTROYER)
Héctor González Sales
EL GRAN ERROR (XUXI)
Alícia Jansana Martínez
LA GRAN MENTIDA (HONEY)
Hannah Martin Domínguez
LA BUTACA QUE TRANSPORTAVA AL PASSAT (LESCUFI)
Jan Las Heras Cufiñà
LA PITJOR EXPERIÈNCIA (GUTI)
Denís Gutiérrez García
LA DESGRÀCIA DE LA MARE DE LA CLARA (DAVIDJOSEPTOUS)
David Pop
LA MEVA ÚLTIMA HISTÒRIA (VALENT)
Sergi Vall Barragan
ELS PERILLS DE LA BALENA BLANCA (INFINIT)
Jana Prats Puig

CATEGORIA B (2002-2004)

POR ÚLTIMA VEZ (ACUARI04)
Anna Calvo Rodríguez
CAIXETA DE MÚSICA (ANNE)
Anna Pons Muns
NADA NI NADIE (LLUNÀTICA)
Iuna Solar Canudas
UN FINAL IRREMEDIABLE (IMAGINE)
Alba Aguayo Alcázar
SUEÑO PREMONITORIO (ALBERTUS ELEMENTUS)
Alberto Velasco García
EL MÚSICO (TRIS)
Judit Sánchez Medina
EL DESPERTAR (GEORGE)
Jordi Salvadó Torres
ENGAÑADOS (BONIFACIO)
Sergio Basilio Belchí
POR (SOL)
Júlia Gavin Gauxachs
EL DESTINO DE EDGAR HUGHES (EDUARDO HERRERO)
Luis Sainz de Ezquerra
TRAGEDIA PRE PROGRAMADA (MIYIXA)
Marion Pénigot-Ponzo
SAILING DEAD (ARI)
Ariadna Garreta Llevot
DOBLE HUNDIMIENTO (LA ESTRELLA FUGAZ)
Elena Talabardon
SEIXANTA-SIS ANYS EN BLANC (LLUNÀTICA)
Iuna Solar Canudas
LA ESPERA (VIOLET ESTRELLÓ)
Elsa Compte Herbolzheimer
INSTRUCCIONS (WILIAMSON)
Guillem Monreal Maín

CATEGORIA C (+16)

ELS MISSATGERS (BAMBÚ)
Eva Gomar Tomás
TRES MESOS DE VIDA, UNA HORA D'ANGOIXA (LLUNA)
Montserrat Ripoll Garcia
TEMPESTAT DE REACCIONS ACOMPANYADA DE FORT VENT D'EMOCIONS (PETÚNIA BLAVA)
Ascensión Peñalver Domenech
MALAURANÇA (GINA)
Maria Salas Yebra
TITANIC (MEYUZULU)
Joan Cors Manils
TITANIC 2.0 (CHARLES JOUGHIN)
Joan Ayarte Garcías
EL DARRER SOMNI (JOAO COSTA DA MOURA)
Joan Vilardebò Alsina
LA VERGONYA (CHARLES JOUGHIN)
Joan Ayarte Garcías
DÉUS (TITANS I TITÀNIDES) (ELMAGAGON)
Angel Martin Masip
SOBREVIVENT (UNDULI)
Marta Diago Marco
IMPROVISADA CUNA (ELELUM)
Elena Almeda Miarnau
EL PELADOR DE PATATES DEL TITANIC (FRANKIE)
Clàudia Vives-Fierro Planas
QUAN LA LLUNA PLORA GEL (DARKESSE)
Alexandra Bertran Rabat
TITÀNIC (OLGALVI)
Olga Cabrera Vivó
L'ICEBERG DESAPAREGUT (MERCURI)
Virginia Palomo
MIL QUINIENTOS TRECE (ATABUS)
Jennifer Gómez de la Casa
AY, BERG (DESCONGELÁNDOME)
Eva Jiménez Gómez
MÉS A PROP TEU (XA CDQ)
Sebastià Noguer Nadal
ECOS (ESLORA 1,71)
Diana Estadella Riu
NAVILI DE L'ORC (EL GAITER DE LA MUGA)
Josep Maria Bertran Comellas
FRÍO AMOR (DEÓBRIGA)
Mª Ilanos Segura Segura
AJEDREZ (LAGARTO)
Javier Massaguer Serna
EL VALS DEL COMIAT (EMMANUEL BEARN)
Armand Gasulla Fernández
EL LLUITADOR (GARUA)
Diana Estadella Riu
TITÀ (MASCLE ALFA)
Miquel Florido Díaz
ELS ALTRES (MARCELA)
Laura Plana González
3 CLASSE LINE WHITE STARR (AMÍLCAR FIGUEROA)
Maria Isabel Marti Robles
REPÒS (MARIA AMIEL)
Àngels Culell Ribalta
TITÁN (LIBÉLULA)
Cristina Campos Belmonte
FOSCOR NEGRE (NAILJU)
Cristina Vilà Bartis
NINETES DE SAL (CRIMDEPENSA)
Jordi Costa i Roig
NAUFRAGI EN BLANC I NEGRE (MARESMA)
M. Assumpció Ribas Vives
CANÇÓ DE MORT (AUSTERLITZ)
Isabel Margelí Bailo
LA CAMARERA DEL TITANIC (PERO DE PASAMONTE)
Ton Pedraz Pollo
MAL GENI (ESTRI BOR)
Jordi Badiella Aguilera
UNA OMBRA EN EL TITANIC (ANTONIA FONT)
Pilar Papaseit Salas
RUMBO A UNA MEJOR VIDA (GROUCHO)
Rafael Rodríguez Gutiérrez
AQUELLA DICHOSA MOQUETA (ISCARIOT)
Óscar Navas
LA MOSCA (TITAN-MANIAC)
Isabel Gomez Teruel
ENTRE TU I JO, L'ICEBERG (EDWARD JOHN SMITH)
Joan Rebagliato Nadal
RESILIENCIA (MARY OF THE SEA)
Mar Badia Martín
LA NENA QUE MAI VA PODER JUGAR AMB VAIXELLS (LITERARYSUICIDE)
Francesc Polonio Quer
LA CARACOLA (SARA)
Carolina Díaz Tapia
LA MIRADA TRANQUIL·LA (EDGAR)
Joan Gallofré i Pascual
UNA GRAN PEL·LÍCULA (EURIPI DI CAPRAPIO)
Dani Torralba i Devesa
MAYDAY (BUGANVILLA)
Mila Martínez Giner
JOC DE MIRALLS (MARINA LAGO)
Montserrat Ordoño Navarro
INESPERADO (CIRERA VERDA)
Aurora Rubió
HOMENATGE (GRETA SI)
Anna Oliveras Paré
ECOS II: REELABORACIÓ (ESLORA 1,71)
Diana Estadella Riu
HEMINGWAY I EL TITANIC (FRANCESC)
Xavier Carol Vidal
TITANIC: RELAT CURT (LAPISLÀTZULI)
Josefina Maymó Puig
JOHN JACOB ASTOR (PUCELA)
Adela Peláez Fernández
JOC DE NENS (GAROINA)
Cristina Armengol Rusiñol
EL ATAÚD (LAGARTO)
Javier Messeguer Serna
INVENTARI (GAROINA)
Cristina Armengol Rusiñol
LA FAVORITA DEL CAPITÀ (DOM)
Dominique Heathcote
LA MAINADERA (MAREGASSA)
Diana Estadella Riu

Enhorabona també a tots els finalistes!
¡Enhorabuena también a todos los finalistas!

Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada

Comenta